Pencere Tentesi & Fiyatları 2024 - Tenteks

Pencere Tentesi

Tenkteks » Otomatik Tente Sistemleri » Pencere Tentesi

Pencere Tentesi Teknik Özellikleri

Pencere tentesi Şık tasarımı ve kasetli mekanizmasıyla birlikte pencere, vitrin, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi noktalarda konsept olarak şık bir görsellik sağlamakla beraber, mekanlarınızı güneş ve yağmurdan korurken kasetli yapısı ile kumaşı ve mekanizmayı da muhafaza etmektedir. Otomasyonlu olarak uygulaması yapılan sistem kullanım kolaylığı sağlanmakta ayrıca farklı renk seçenekleri de sunmaktadır. Eğimi 0 ile 180 derece arasında ayarlanabildiğinden bulunulan ortama istenildiği miktarda güneş ışığı girmesi sağlanabilir.

window awning

Pencere Tentesi Nedir?

Pencere tente, mekanlarınızı güneş ve yağmur etkilerine karşı korumanın yanı sıra mağaza ve ev pencerelerine, balkon veya giriş gibi her türlü kapıya çekici, dekoratif ve konsept bir görünüm kazandırmaya yarayan güzel görünümlü, çok fonksiyonlu bir üründür. Sistemin kaseti hem mekanizmayı hem de kumaşı korur. Çeşitli renklerde sunulan sistem otomatik ve kullanıcı dostudur. Eğim açısı aralığı 0-180° arasındadır, bu da istediğiniz kadar güneş ışığına izin vermenizi sağlar.

Pencere Tentesi Teknik Detayları Nelerdir?

Pencere tentesi montaj bağlantı elemanları alüminyum enjeksiyon döküm malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Montaj yapılacak mekânın durumuna göre tavan veya düz bağlantı seçenekleri bulunmaktadır. Gövde profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden imal edilir. Bu profilin ağırlığı metrede 3900 gr gelmektedir. Kapalı konumdayken alın profili ile birlikte kumaşı tamamen kapatarak dış hava şartlarından korur. Pencere üstü tente ürününde standart olarak Somfy marka motor kullanılmaktadır. Bu sistemde Somfy kullanılmasının nedeni motorun sıkıştırma özelliği olmasıdır. Bu donanımla en geride toplanan kumaş gerilme ile birlikte otomatik olarak durur. Açılım da ise switch ayarı ile istenilen noktada tente durdurulabilir.

Pencere Üstü Tenteler Hangi Malzemelerden Yapılır? 

Pencere üstü tente sisteminde kullanıcıların farklı isteklerine yönelik 100’den fazla renk ve desen seçeneği sunulmaktadır. Pencere üstü tentede kullanılan akrilik kumaşta 5 yıl güneşe karşı solmama garantisi verilmektedir. Akrilik kumaşı iskelet ile bütünleştirmekte kullanılan tellerin gizlenmesi için yine akrilik kumaştan şeritler yapılır. Bu şeritler pencere üstü tente modellerine genel bir görsel uyum sağlar. Alüminyum menteşe tentenin açılır kapanır özelliğini sağlar, plastik ya da yan ürünler kesinlikle kullanılmaz. Tentenin ömrü açısından özellikle alüminyum döküm menteşe kullanılır. Tente sisteminde kullanılan saçak modelleri; düz, dalgalı ve borulu modellerdir. Saçak, tentenin istenilen yüksekliğinden ayrı olarak ek bir uzunluk verdiği için ekstra gölge alanı sağlayan bir yardımcıdır.

Pencere Tentesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Pencere tente, işletme ve konutlarda kullanılan en avantajlı ürünlerden biridir. Pencere tentesi güneş ışınlarının zararlı etkilerini azaltarak iç mekanda daha konforlu bir yaşam alanı oluşturur. Ayrıca pencere tentesi avantajları arasında daha yumuşak ve dengeli bir ışık sağlaması da yer alır. Pencere tenteleri mekanlarda enerji tasarrufu sağlar ve pencere tentesinin en büyük avantajı yaz aylarında güneşin olumsuz etkilerini engelleyerek iç mekanları serin kalması ve kış aylarında ise ısınmasını sağlar. Pencere tentesi estetik açıdan da çeşitli renk, desen ve malzeme seçenekleri ile konu ve işletmelerde dekorasyona uyum sağlar. Bu sebeple pencere tenteleri hem fonksiyonel hem de dekoratif bir tercihtir.

Pencere Üstü Tenteler Ne Kadar Dayanıklıdır?

Pencere üstü tenteler, kaliteli malzemeler ile üretildiğinde ve doğru bakım uygulandığında uzun yıllar kullanılabilir. Pencere tentesinde paslanmaz alüminyum ve dayanıklı özel profiller kullanılması sistemi daha dayanıklı hale getirir. Ek olarak UV ışınlarına, suya ve rüzgara karşı dirençli özel kumaşlar kullanılarak üretilen pencere tente modelleri uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.  Pencere tenteler, çeşitli hava koşullarına karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır ve uygun şekilde monte edildiklerinde güçlü rüzgarlara ve yağmura karşı da dayanıklıdırlar. Ancak pencere tenteleri için düzenli bakım ve temizlik yapılması, tentenin ömrünü uzatmak açısından önemlidir. Kumaşın temiz tutulması, mekanik aksamların yağlanması ve gerektiğinde pencere üstü tente sistemlerinin parçaların yenilenmesi, tentenin yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

Pencere Tentesi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Pencere üstü tente sistemleri, birçok farklı alanlarda pratik ve estetik çözümler sunarak yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle ev ve iş yerlerinde güneş ışığından korunmak, iç mekanları daha serin ve konforlu hale dönüştürmek amacıyla tercih edilirler. Balkon ve teraslarda gölgelik oluşturmak, açık alanları daha kullanışlı hale getirmek için de idealdirler. Ayrıca pencere üstü tenteler kafe, restoran gibi işletmelerde müşterilere konforlu bir açık hava deneyimi sunmak için kullanılır. Pencere tenteleri, dış mekanın şıklığını artırırken aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden koruyarak daha işlevsel bir ortam oluşturur.

 • Mağaza ve Dükkan Cepheleri
 • Konut Alanlarında
 • Kafeler ve Restoranlar
 • Ev ve İş Yeri Verandaları
 • Ev ve iş Yeri Balkonları
 • İşletme Girişleri
 • Otel Veranda ve Balkonları
 • Havuz vd. Etkinlik Alanları

Pencere Tentesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pencere tentesi seçerken kullanıcıların dikkat edilmesi gereken önemli kriterler vardır. Öncelikle pencere tentesinin kullanılacağı pencerenin boyutu ve konumu göz önüne alınmalıdır. Büyük pencereler için dayanıklı ve geniş pencere tenteleri tercih edilmelidir. Pencere tenteleri güneşin açısına bağlı olarak ayarlanabilir. Bu özelliği ile pencere tentesi oldukça pratiktir. Pencere tentesi için malzeme seçimi de önemlidir, suya dayanıklı ve UV ışınlarına karşı dirençli malzemeler kullanılmalıdır. Pencere tente, konut ve işletmelerin dekorasyonuyla uyumlu olmalıdır. Pencere tentesi seçerken fonksiyonellik kadar estetik görünüm de önemli bir rol oynar. Ayrıca, kolay temizlenebilir ve bakımı basit olan modeller seçmek uzun ömürlü kullanım için önemlidir.

Pencere Tentesi Fiyatları 2024

Pencere tentesi fiyatları belirlenirken farklı hususları göz önünde bulundurmak gerekir. Öncelikle, pencere tentesinin kullanılacağı alanın büyüklüğü ve pencerenin ölçüleri pencere tentesi fiyatı üzerinde etkili olacaktır. Geniş ve özel ölçülere sahip pencere tenteleri diğer tente sistemlerine göre daha yüksek maliyetlidir. Pencere tentesi seçiminde malzeme seçimi de fiyatı belirleyen bir diğer faktördür. Dayanıklı, suya dayanıklı ve UV ışınlarına dirençli malzemeler pencere tentesi fiyatını artırabilir. Tentenin mekanizması ve özellikleri de fiyatı etkiler; otomatik açılma-kapanma sistemleri veya uzaktan kumanda özellikleri ek maliyet getirebilir. Pencere tentesi fiyatları araştırılırken üretici bir firmadan hizmet alımı yapmak uzun vadede kullanıcılar için daha karlıdır ve üretici desteği de fiyatın içerisinde yer alacaktır.

 • Uzaktan Kumandalı

 • Rüzgar Sensörü
 • Güneş Sensörü

Pencere Tentesi Motor & Otomasyon

Pencere tentesi ürününde standart olarak Somfy marka motor kullanılmaktadır. Bu sistemde Somfy kullanmasının nedeni motorun sıkıştırma özelliği olmasıdır. Bu donanımla en geride toplanan kumaş gerilme ile birlikte otomatik olarak durur. Açılım da swich ayarı ile istenilen noktada tente durdurulabilir.

İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını belirleyebilirsiniz . Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanımı olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Sıkışma önleme özelliği herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir, teknik bir problem değildir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle pencere tentesi ürününde maksimum gerdirme sağlar.

Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHZ), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir. (r20/17 psf) Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü  ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle tentenizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz. Bulunduğunuz yer biraz fazla sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız: Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgar veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez. B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

 • (C) Cephe

  100cm → 500cm
 • (A) Açılım

  0,50cm → 200cm
 • (E) Eğim

  0° → 160°
1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right