Zip Perde Modelleri Ve Fiyatları - Tenteks

Zip Perde

Zip Perde Teknik Özellikleri

Estetik ve modern görünümü ile tercih edilen Zip perde, temelde gölgelendirmede kullanılan mekanizmalı perde sistemidir. Perde mekanizmaları üzerinde yer alan perde kumaşları hemen yanlarındaki kanallar içerisinde ince iki ray üzerinde hareket eder. Bu alanda hedef yağış ve rüzgâr gibi zorlu ortamlara karşı dayanıklılığın ve direncin artırılmasıdır. Uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilmesiyle kolay kullanım imkanı sunar. İstenilen boy ve renkte yapılması mümkündür. Şeffaf(mika) olanı da mevcuttur.

Zip Perde Nedir?

Zip perde sistemleri özellikle teknolojik sistemlerin mimari ile birleştirilmesi ve tasarımın gelişmesiyle sıradan tentelerin yerine daha güzel, daha kullanışlı ve dikkat çekici görselliği ile tercihler arasında yer almaktadır.  Zip perde sistemi, genel olarak dış mekanlarda cam tavalarınızın stor perdesi olarak bilinmektedir. Mekanizmada bulunan motorlu fermuar sistemi sayesinde soğuk ve rüzgardan korunmayı sağlar. Özel mikro delikli kumaş sayesinde zip perde içerdeki hava sirkülasyonunu sağlamayı devam ettirir. Zip perde kumaşları yan germe sistemiyle sarkmaz kırışmaz.

Zip Perde Sistemleri Nasıl Çalışır? 

Zip perde sistemi tam kapalı pozisyona getirildiğinde 100% sineklik özelliği ile dış haşerelerden korunmanız için kolay ve kullanışlı bir üründür. İç ortamın ısınmasını %30-%40 oranında engeller.  Ayrıca zip perde modelleri, rüzgar ve hafif yağmura karşı koruma sağlayarak mekanlarınızda her mevsim konfor sunar. 

Zip Perde Modelleri Nelerdir? 

Zip perde sistemlerinin asıl kullanım amacı gölgelendirmek olsa da zip perde sistemi aslında işlevsel olarak da çok fazla fayda sağlamaktadır. Bu sayede mekanlarında daha ihtişamlı görünmesini sağlayabiliyor. Zip perde modelleri kullanıcın isteğine göre zip perde kumaşı belirlenerek tasarlanır. Aynı zamanda zip perde modelleri teknik özellikleri bakımından da pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Zip perde sisteminin fermuarlı ve motorlu olmasının yanı sıra pek çok konuda çok fazla tasarruf da sağlayan bir üründür.  Ekonomik bir ürün ile işlevselliği bir arada isteyen işletmeler için ideal bir üründür. Zip perdelerin bilinen en önemli özelliği, her mevsime uygun olmasıdır. 

 Zip Perde Özellikleri Nedir? 

Zip perde sistemi oldukça modern bir yapıdadır. Zip perde sistemi, zip perde kumaşı rengi ve dokusuyla dikkat çekmektedir. Zip perde sistemi, kullanıldığı mekana estetik bir görünüm katmaktadır. Dört mevsim kullanılabilen zip perde sistemlerin güneş ışınlarına karşı gölgeleme sağlar. Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip zip perde sistemlerinin yağmur geçirmeme özelliği de vardır. Bu sayede yağmurlu havalarda da konfor sağlar. Aynı zamanda zip perde sisteminde yer alan zip perde kumaşı delikli bir yapıya sahip olduğu için rüzgara karşı da etkilidir. Tavan zip perde sistemi olarak da bilinen bu sistem kış bahçesi modeli olan cam tavan sistemine tam uyum sağlar ve mekanlarınızın konforonu 4 mevsim yaşamanıza olanak sunar.

Zip Perde Kullanım Alanları Nerelerdir? 

Zip perde modelleri dayanıklı ve sağlam yapıları ile her alanda kullanılmaya başlamıştır. Zip perdenin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi son teknolojiyi desteklemesidir. Yüksek teknolojik ürünler ile birlikte tasarlanan zip perdeler pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Zip perde modelleri özellikle veranda, balkon, teras, kış bahçelerinde ve otel, restoran, kafe gibi işletmelerde sıkça kullanılmaktadır. Kısacası zip perde modelleri işletme ve konutlarda hemen her alanda kullanılabilir ve konforlu bir alan sunar. Aynı zamanda zip perde sisteminin özel yapısı ile ofisler ve diğer çalışma alanlarında güneş ışınlarının kullanıcının istediği şeklide alınmasına imkan tanır. 

Zip Perde Fiyatları 

Zip perde sistemleri uygun fiyat ve ücretsiz keşif hizmetleriyle birlikte oldukça tasarruflu bir üründür. Zip perde sistemleri bütçe dostu olarak bilinir ve müşterinin ihtiyacına göre fiyatlandırma yapılır. Motorlu zip perde fiyatları kullanıcının tercih ettiği ürüne ve ürün detaylarına, üründe kullanılan kumaş yapısına göre belirlenir. Zip perde fiyatını belirleyen bir diğer kriter ise üründe kullanılan malzemenin kalitesi ve dayanıklılığıdır. Zip perde m2 fiyatlarının belirlenebilmesi için müşterinin talep ettiği ürünün detayları bilinmekte ve buna göre fiyat çalışılmalıdır. Farklı birçok işleve sahip zip perde sistemleri kullanıcıların bütçesini sarsmayacak fiyat aralıkları ile sunulmaktadır. 

Zip Perde Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Zip Perde Rüzgarı Keser Mi?

Zip perde sistemleri kullanıldıkları alanlarda rüzgarın etkisini büyük ölçüde azaltmaktadır. Sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilen ve kaliteli kumaş kullanılan zip perde sistemleri, rüzgarlara karşı dayanım gösterir ve rüzgardan kaynaklanacak rahatsızlığı en aza indirir.

 • Zip perde güneşi engeller mi?

Zip perde sistemleri, UV ışınlarına ve güneş ışığının zaralı ve rahatsız edici etkisine karşı büyük ölçüde etkilidir. Zip perde sisteminde kullanılan malzemelerin özellikle kumaş yapısı kaliteli seçildiğinde güneşin zararlı etkilerini kırar ve iç mekana girmesini engeller.

 • Zip perde temizliği nasıl yapılır?

Zip perde sistemi temizlenirken zip perdenin kumaşına zarar verebilecek kimyasal malzemeler tercih edilmemelidir ve temizleme işlemi sırasında sisteme zarar verebilecek bir güç uygulanmamalıdır. Zip perde temizleme işlemi bittiğinde sistem kurutulmalıdır ve nemli kalmamalıdır. Nem zip perde kumaşına hasar verebilir ve kötü bir koku bırakabilir.

zip perde

 • Manuel
 • Motorlu Butonlu
 • Uzaktan Kumandalı

 • Rüzgar Sensörü
 • Güneş Sensörü

Zip Perde Motor & Otomasyon

Zip perde sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını belirleyebilirsiniz . Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanımı olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. ork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar.

Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHZ), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir. (r20/17 psf) Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü, radyo alıcılı dimmer (Led ışığı kısma özelliği) ve diğer ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle tentenizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz. Bulunduğunuz yer biraz fazla sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Kumandanızdan tek tuş ile ledlerinizi ister kısın ister çoğaltın yada kapatın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız: Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgar veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez. B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

Zip Perde Sistem Kesiti

 • (C) Cephe

  70cm → 500cm
 • (A) Yükseklik

  0,50cm → 600cm
1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right