Körüklü Tente Modelleri & Fiyatları 2024 - Tenteks

Körüklü Tente

Tenkteks » Otomatik Tente Sistemleri » Körüklü Tente

Körüklü Tente Teknik Özellikleri

Körüklü tente körük fonksiyonu sayesinde istendiğinde açılıp kapanması ile oldukça kullanışlıdır. Körüklü tente modeli; vitrin, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi yerlere konsept itibarıyla şık bir görsellik sağlamakla beraber, mekanı güneş ve yağmurdan korumaktadır. Metal aksamı komple alüminyumdan olan körüklü tentenin paslanma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Körüklü tentede, kullanılan alüminyum profiller üzerine kanal yaparak bu kanala sert plastikten malzeme gizlenmiştir. Bu malzemenin kullanım amacı; zamana ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı arttırmak ve akrilik kumaşın tente iskeleti üzerine bütünleştirilmesidir.

Körüklü tente sistemi alın profili T5 6063 yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profil olarak imal edilir. 33mm x 16mm formunda 2mm et kalınlığındadır. Körüklü balkon tentesi sisteminde yer alan profil içerisine gizlenmiş sert plastik malzeme akrilik kumaşın iskelete montesini sağlamaktadır. Körüklü tente imalatı yapılırken ve tente iskeleti oluşturulurken bombeli olan kasnaklarda bağlantı elemanları kullanılmaz. Bağlantı elemanları dış hava şartları ve tentenin açılır kapanır özelliğinden dolayı gevşeme, kopma, kırılma yapacağından profilin kendisi bükümlü olarak imal edilir.

Körüklü Tente nedir?

Körüklü tente sisteminde yer alan körük fonksiyonu sayesinde istendiğinde açılıp kapanması ile oldukça kullanışlıdır. Körüklü balkon tentesi, kullanılan alüminyum profiller üzerine kanal yaparak bu kanala sert plastikten malzeme gizlenmiştir. Bu malzemenin kullanım amacı; zamana ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı arttırmak ve körüklü tente akrilik kumaşının tente iskeleti üzerine bütünleştirilmesini sağlamaktır.

 

Körüklü Tente Özellikleri Nelerdir?

 • Körüklü tente sistemi montajı kolaydır.
 • Körüklü pencere tentesi oldukça sessiz çalışır.
 • Körüklü tente modelleri farklı zevklere hitap edecek 100’den fazla renk ve desen seçenekleri sunulmaktadır. 
 • Körüklü balkon tentesi akrilik kumaşı 5 yıl güneşe karşı solmama garantisi verilmektedir.
 • Körüklü tente imalatı oldukça hızlı ve kolaydır.

Körüklü Tente Modelleri Nelerdir?


Körüklü tente sistemleri klasik tente olarak bilinmekte ve çok fazla tercih edilmektedir. Körüklü tente modelleri kullanıcının tercih ettiği renk ve desene göre farklılık göstermektedir. Birçok renk ve model seçeneğine sahip körüklü balkon tentesi konut ve işletmelerde birçok alanda kullanılarak mekanın estetik ve şık görünmesine de katkı sağlar. Körüklü tente özellikle pencere üstlerinde ve balkonlarda olmak üzere kullanılmaktadır ve kullanışı oldukça kolaydır. Körüklü tente sistemleri ile kullanıcılar dış mekanı daha kullanışlı hale getirebilir. Özellikle körüklü balkon tentesi sayesinde balkonunuzu daha konforlu şeklide kullanabilir ve estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.


Körüklü Tente Hangi Alanlarda Kullanılır?


Körüklü tente modelleri; vitrin, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi yerlere konsept itibarıyla şık bir görsellik sağlamakla beraber, mekanı güneş ve yağmurdan korumaktadır. Metal aksamı komple alüminyumdan olan körüklü pencere tentesi paslanma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Körüklü balkon tentesi akrilik kumaşı iskelet ile bütünleştirmekte kullanılan tellerin gizlenmesi için yine akrilik kumaştan şeritler yapılır. Bu şeritler tente üzerinde genel bir görsel uyum sağlar. Alüminyum menteşe körüklü balkon tentesi açılır kapanır özelliğini
sağlar, plastik ya da yan ürünler kullanılmaz. Körüklü tentenin ömrü açısından özellikle alüminyum döküm menteşe kullanılır.

 

Körüklü Tente Bakımı Nasıl Yapılır?

Körüklü tente sistemi bakımı oldukça kolay ve basittir. Körüklü pencere tentesi bakımı belirli aralıklarda yapılmalıdır. Körüklü tente bakımı uzmanlar tarafından tente sistemine zarar verilmeden yapılmalıdır. Körüklü balkon tentesi bakımı belirli aralıklarda yapıldığında tentenin çalışma mekanizması daha fonksiyonel hale gelecektir ve kullanım ömrü artacaktır. Körüklü tente sistemi bakımının yanı sıra körüklü tente sisteminin temizliği de oldukça önemlidir ve körüklü pencere sistemi temizliği belirli aralıklarda tente sistemine zarar vermeyecek malzemeler ile dikkatlice yapılmalıdır.

Körüklü Tente Fiyatları Nelerdir?

Körüklü tente metre fiyatları tam olarak belirtilememektedir çünkü kullanıcının talep edeceği körüklü tente boyut ve ölçüleri farklılık gösterebileceği için özellikle m2 fiyatı belirtmek mümkün değildir. Körüklü tente fiyatı belirlenirken birçok kritere göz önünde bulundurulur. Körüklü balkon tentesi fiyatları uzmanlar tarafından kullanıcının istediği model ve özelliklere göre belirlenir. Körüklü balkon tentesi fiyatları belirlenirken ilk olarak sistemin boyutu ve ölçüleri göz önünde bulundurulur. 

Manuel

 • Düz saçak
 • Dalgalı saçak

 • (C) Cephe

  100cm → 600cm
 • (A) Yükseklik

  50cm → 120cm
 • (E) Açılım

  0° → 45°
1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right