Sürgülü Cam Balkon Sistemleri ve Çeşitleri - Tenteks

Sürgülü Cam

Sürgülü Cam Teknik Özellikleri 

Sürgülü cam sisteminde kullanılan camlar ŞİŞECAM marka olup 10mm kalınlığında temperli camlardır. Taşıma ve kilitleme milleri alüminyum malzemeden üretilmiştir. Sistemin tüm parçaları gerektiğinde kolay servis verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Dikey cam birleşimlerde kullanılan cam arası sızdırmazlık contaları aluminyum ve UV dayanımına sahiptir. Kullanmış olduğumuz alüminyum çerçeveler T5 6063 yüksek alaşımlı ekstrüzyon profildir. Sürgülü cam sisteminin mekanik aksamı 2 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıca bu sistem 500kg darbeye ve 100km esen rüzgara dayanıklı olup yağmur, kar ve rüzgar geçirmeme özelliklerine sahiptir.

Alüminyum kasa içerisinde, yatay yönde hareket eden, kafe ve restoran gibi işletmelerin yanı sıra, geniş cepheli konutlarda tercih edilen bu sistem, modern ve geleneksel mimariye kolayca uyum sağlayabilir. Sistemin kurulacağı yerin yapısına göre eşiği, zeminle aynı seviyede tutup, estetik bir görünüm elde etmekle beraber, üzerinden takılmadan geçişi sağlamaya olanak tanır. Kanatlarda bulunan özel kilit ile sistem, güvenlik zafiyeti vermez. Camın 8 mm ve 4+9+4 mm ısıcamlı seçenekleri vardır. Darbeye karşı dayanıklıdır ve kırılma halinde tehlike arz etmez. Ürün profilleri istenen renge boyanır; böylece her mekâna kolayca entegre edilebilir. Sürme cam balkon sistemlerinde kanatlar içeriye doğru katlanmadığından perde sistemlerinin çalışmasına uygundur. Maksimum kanat (cam) yüksekliği 3250 mm’dir. Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile sessiz olarak çalışır. Kanatlarda kullanılan ara çekme kapaklar ile camlar istenilen yere toplanır. Otomatik cam sistemi, yenilikçi bir muhafaza/koruyucu sistem motorludur. Cam 8 mm temperli veya 20 mm çift camlıdır. Camlar 3 kanallı ray üzerinden dikey olarak hareket eder. Camın yukarı ve aşağı hareketi, ithal Elatech kayış, askı kasnağı ve hepsi orantılı olarak çalışan motor tarafından mümkün kılınmaktadır. Aslında sistemin kalbi sabit camdır. Diğer hareketli camlar bunun üzerine yerleştirilmiştir, bu da camların hepsi aşağı yuvarlandığında camların bir parapet gibi işlev gördüğü anlamına gelir.

Sürme Cam Teknik Özellikleri

Becker motorları otomatik cam sistemlerinde ilk tercihtir. Kayış kasnağının içine ve içinden geçirilerek konumlandırılan motor borusu, rulmanlı döküm yan kapaklara bağlanır. Bu şekilde, motordan alınan cam ağırlığı yanlardaki yük taşıyıcı direklere uygulanır ve sonuçta motor arızalarını ortadan kaldırmayı amaçlar. Cam, sistemin işlevselliğini en üst düzeye çıkaran bir dayanıklılık profiliyle çerçevelenmiştir. Ayrıca, rüzgarı yalıtmayı amaçlayan contalar yanlardaki olukların içine gizlendiğinden estetik bir görünüm göze çarpmaktadır. Ön kapağın kullanılması, tüm camların veya diğer ana bileşenlerin sökülmesine gerek kalmadan sadece kapağın kolayca çıkarılmasıyla olası motor arızalarının incelenmesine olanak tanır. Bir iç conta ile yönetilen bu ürün, rüzgarda veya çalışma sırasında titreşimden kaynaklanan gürültüyü ortadan kaldıran kanal kilitlidir.

Sürgülü Cam Nedir?

Sürgülü cam balkon, işletme ve konutlarda sıkça tercih edilen bir çözümdür ve sürgülü cam kapı olarak da bilinen bu sistem darbeye karşı dayanıklıdır ve kırılma halinde tehlike arz etmez. Sürgülü balkon kapı ürün profilleri istenen renge boyanabilir ve böylece kullanıldığı her mekâna kolayca uyum sağlar. Sürme cam balkon sistemlerinde kanatlar içeriye doğru katlanmadığından perde sistemlerinin çalışmasına uygundur. Sürgülü cam, alüminyum kasa içerisinde, yatay yönde hareket eden, kafe ve restoran gibi işletmelerin yanı sıra, geniş cepheli konutlarda tercih edilen bir sistemdir. Sürme cam balkon modern ve geleneksel mimariye kolayca uyum sağlayabilir aynı zamanda kullanıldığı alana şık ve estetik bir görünüm kazandırır.

Sürgülü Cam Modelleri Nelerdir? 

Sürgülü cam kapı modellerinde maksimum kanat (cam) yüksekliği 300 cm’dir. Sürme cam sistemlerinin alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile sessiz olarak çalışır. Sürgülü cam balkonun kanatlarında kullanılan ara çekme kapaklar ile camlar istenilen yere toplanır. Sürgülü cam kapı, yenilikçi bir muhafaza/koruyucu bir sistemdir. Cam 8 mm temperli veya 20 mm çift camlıdır. Camlar 4 kanallı ray üzerinden dikey olarak hareket eder. Sürgülü cam modelleri oldukça işlevseldir ve rahatlıkla kullanılır. Sistemde bulunan kilit seçenekleri sayesinde kullanıcılar güvenli bir alan oluşturur.

Sürgülü Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Sürgülü cam kapı modelleri kullanıldığı alana sağladığı işlevsellik ve şık görünüm sayesinde mekanın değerini ve konforunu artırır. Sürme cam balkon sayesinde mekanın bütünlüğü ve derinliği kullanıcılara daha ferah bir ortam sunar. Aynı zamanda sürgülü cam kapı teknik olarak da birçok avantaj sunar bu avantajlara bakılacak olursa sürgülü balkon kapı sisteminin kurulacağı yerin yapısına göre eşiği, zeminle aynı seviyede tutup, estetik bir görünüm elde etmekle beraber, üzerinden takılmadan geçişi sağlamaya olanak tanır. Kanatlarda bulunan özel kilit ile sistem, güvenlik zafiyeti vermez. Camın 8 mm ve 4+12+4 mm ısıcamlı seçenekleri vardır.

Sürgülü Cam Kullanımı Nasıl Olmalıdır? 

Sürgülü cam balkon 4 kanatlı cam şeklinde tasarlanması ile oldukça kolay ve ferah bir ortamam sahip olmanıza olanak tanır. Sürme cam balkon bir iç conta ile yönetilen bu ürün, rüzgarda veya çalışma sırasında titreşimden kaynaklanan gürültüyü ortadan kaldıran kanal kilitlidir. Sürgülü cam kapı modelleri veya pencere kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli faktör vardır. İlk olarak, camın düzenli olarak temizlenmesidir. Bu sayede sürgülü camın hem görüntüsü iyileşir hem de ışığın içeri girmesine olanak tanınır. Ayrıca, sürgülü cam mekanizmasının düzgün çalışması için periyodik bakım yapmak gereklidir. Kapı veya pencerenin kullandığı rayların temiz ve düzgün olması, sorunsuz bir sürgülü hareket sağlar.

Sürgülü Cam Hangi Alanlarda Kullanılmalıdır?

Sürgülü cam balkon, modern tasarımına ek olarak pratik kullanımıyla birçok alanda tercih edilmektedir. Konutlarda, genellikle teras kapıları veya bahçe kapıları olarak kullanılarak iç mekan ile dış mekan arasında bütünlük sağlar. Ayrıca, otellerde, restoranlarda ve ticari mekanlarda da geniş cam yüzeyleriyle ferah ve davetkar bir atmosfer oluşturmak amacıyla kullanılır. 

Sürgülü Cam Balkon Fiyatları Ne Kadar?

Sürgülü cam balkon fiyatları belirlenirken uzmanlar tarafından yapılan keşif ve tekliflendirme dikkate alınmalıdır. Uzmanların sürgülü cam balkon fiyatlarını belirlerken dikkate aldığı farklı kriterler mevcuttur. Bu kriterler sürme camın kalitesi, malzemelerin sağlamlığı, sürme cam balkonun ölçüleri ve montaj detayları gibi farklı kriterlerdir.  Tüm bu kriterler sürgülü cam balkon m2 fiyatlarını etkileyen önemli unsurlardır. Ayrıca, tercih edilen sürgülü cam kapı modeli, cam tipi ve ek özellikler de sürgülü cam balkon fiyatları etkileyebilir. Genel olarak, sürgülü cam balkon fiyatları, kaliteli malzemeler ve profesyonel montaj hizmeti çerçevesinde belirlenir. 

Sürgülü Cam Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sürgülü cam balkon metrekaresi ne kadar?

Sürgülü cam balkon m2’si kullanıcının tercih edeceği sürgülü cam kapı modeli belirlendikten sonra mekanın ölçülerine ve kullanıcının talep edeceği cam sistemine göre uzmanlar tarafından belirlenerek tekliflendirilir. Sürgülü cam balkon m2’si bu çalışmalar soncunda ortaya çıkar. 

Sürgülü cam balkon nasıl temizlenir?

Sürgülü cam balkon temizliği düzenli olarak yapılan bakımlar ile kolayca gerçekle. İlk olarak, cam balkon yüzeyindeki toz ve kirleri temizlemek için yumuşak dokulu bir bez kullanılmalıdır. Ardından, cam yüzeyi üzerinde leke veya kalıntı varsa, hafif bir sabunlu su çözeltisi veya özel cam temizleyici kullanarak temizleyip kurulanmalıdır. 

Sürgülü pencere kullanışlı mı?

Sürgülü pencereler kullanıcılar için ideal çözümlerdir. Sürgülü pencerenin estetik görünümü ve modern tasarımı mekanlar için oldukça işlevseldir. 

  • Manuel

  • Renkli Cam
  • Isıcam
  • Eşıklı
  • Eşiksiz

Sürgülü Cam Sistem Kesiti

1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right