Motorlu Otomatik Pergola Tente | Tenteks | 444 7 857

Motorlu Otomatik Pergola Tente

Tenkteks » Tente Blog » Motorlu Otomatik Pergola Tente

Motorlu Otomatik Pergola Tente

14 Aralık 2022 by

Otomatik Motorlu pergola Tente tüm hava koşullarında kullanım kolaylığı sağlayarak alanınızı daha fonksiyonel hale getiren özel bir gergi sistemi ile çalışmaktadır. Motorlu tente ve pergola tente olarak bilinen pergola sistemin kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle cafe, restaurant, dış mekan, bahçe ve teraslarda 4 mevsim konfor yakalamak isteyen kullanıcıların tercih ettiği otomatik tente sistemidir.

Pergola, latince saçak anlamını ifade eden “pergule” kelimesinden gelmektedir ve

Açılır kapanır motorlu tente olarak da bilinen pergola sistemi ile dış mekanlarda kapalı alanlar inşa ederek 4 mevsim konfor elde edilebilir.  Motorlu pergola sistemi özel tente kumaşı ile tasarlanarak gölgelik görevi görür ve güneşin zararlı etkilerine karşı kullanılır. Açılır kapanır motorlu tente su geçirmez tente kumaşı ile yalnızca güneşe karşı değil yağmurlu ve rüzgarlı havalarda da olumsuz hava şartlarına karşı koruma sağlar. 

Motorlu Otomatik Pergola Tente Nedir?

Motorlu otomatik tente, tüm hava koşullarında, geniş uygulama alanına sahiptir. Elektrikli tente sistemi alüminyum panellerden ve kumaştan oluşur. Bu paneller farklı derecelerde açılır, toplanır ve istenildiğinde çatı tamamen açık konuma gelir. Cafe ve restoranlarda şık bir tamamlayıcı olması yanı sıra motorlu pergola tente konutlarda da kış bahçesi olarak kullanılır. 

Motorlu Pergola Tente Sistemleri

Raylı Tente Sistemleri 3 katmanlı kumaşı sayesinde yazın sıcak hava ve güneşin zararlı ışınlarını alanınızdan uzaklaştırırken kışın yağmur ve olumsuz hava şartları etkisini ortadan kaldırır. Uzaktan kumandalı tente olarak da adlandırılan Raylı Tente Sistemi’nde yer alan raylar ve yürüyen aksam sessiz çalışır bu sayede ortamın sakinliği ve huzuru korunur. Uzaktan kumanda ile yönetilen Raylı Tente Sistemi alanı açık ve kapalı kullanma özelliği ile pratik bir sistemdir.

 Motorlu Otomatik Pergola Tentelerin Avantajları Nelerdir?

Motorlu pergola tentede bulunan çatının hareket kabiliyeti sayesinde paneller, belli bir açıda tutulduğunda doğal havalandırma sağlanırken aynı zamanda gölgelik olarak da kullanılabilir. Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden kolayca yapılabilir.

Motorlu Pergola Tente Modelleri

Motorlu otomatik pergola sistemleri kullanıcının istediği renk ve seçeneğe göre üretilmektedir. Bu sayede elektrikli tente sistemleri farklı renk ve modellerde üretilebilir. Işıklı otomatik pergola olarak da adlandırılan bu sistemler raylı tente ve bioklimatik tente sistemleri olarak kullanıcının tercihi üzerine tasarlanır. Farklı özelliklere sahip ışıklı otomatik pergola modellerini seçerken mekana ve ihtiyaca yönelik hareket etmek gerekir. 

 Cafe – Restaurant Motorlu Pergola Tente

Raylı tente kullanım alanı olarak; cafe ve restaurantların dış mekanlarında,

konutların bahçe ve teraslarında her mevsim rahatlıkla kullanım imkânı sağlar. Cafe ve Restaurantlarda alanınızı Motorlu Pergola Tente Sistemleri ile  kapatarak özellikle kış aylarında mafsallı tente kullanımı alanınızı sınırlandırma sorununu ortadan kaldırarak 4 mevsim müşterilerinize konfor alanı sağlayarak yüksek kalitede bir hizmet sunma imkanı sağlayacaksınız.

Motorlu Otomatik Pergola Tenteler Nasıl Çalışır?

Motorlu otomatik tente sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını da belirlenebilir. Elektrikli tente de yer alan motor aksamı sıkışma önleme özelliği, herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar

Motorlu Otomatik Pergola Tentelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli tentelerin düzenli bakımı, uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım sağlamak için önemlidir. İlk olarak, ışıklı otomatik pergolanın malzemesini düzenli aralıklarla temizlemek, toz, yaprak ve diğer kalıntılardan arındırmak gerekir. Bu, malzemenin özelliğini koruyarak renk solmalarını ve malzeme yıpranmasını önler. Motor ve mekanik bileşenlerin bakımı da kritiktir. Bu, motorun düzgün çalışmasını sağlamak için yağlama ve gerekli ayarlamaların yapılmasını içerir. 

Motorlu Otomatik Pergola Tente Malzemeleri Nelerdir?

RTS1300 serisi ray profilimiz 140mm x 70mm ebadında ve metrede 3300 gr. ağırlığındadır. Ray profili hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 6 metre açılıma kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir. Yağmur oluğu profilimiz 140mm x 140mm ebadında ve metrede 4800 gr. ağırlığındadır. Yağmur suyunu toplayarak alt kısmına bağlanan dikmeler ile suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da tenteye mukavemet kazandıran bir unsurdur. Profil üzerindeki kanallar sistemin demonte uygulanabilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Motorlu Otomatik Pergola Tentelerin Dayanıklılığı Nasıldır?

  • Elektrikli tente yağmurda dahi havalandırma yapma özelliğine sahiptir.
  • Gün içinde motorlu otomatik tente güneşin açısına göre konumlandırabilirsiniz.
  • Kumanda kontrolü sayesinde istediğiniz açıda veya konumda durdurabilirsiniz.
  • Elektrikli tente kar yükü taşıyabilmektedir.
  • Kuvvetli yapısı sayesinde üstten rahatlıkla temizlenebilir veya silinebilir.
  • Taşıyıcı profillerde bulunan odacıklar sayesinde, istediğiniz aydınlatma aksesuarını kablo kanalı gerektirmeden sisteme entegre edilebilir.

Motorlu Otomatik Pergola Tente Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motorlu otomatik tente seçerken sistemin malzemesi ve dayanıklılığı önemlidir. Su geçirmez, UV ışınlarına karşı dirençli ve uzun ömürlü bir malzeme seçmek önemlidir.

Işıklı tente seçerken bir diğer dikkar edilmesi gereken motorun gücü ve performansı önemlidir. Tenteyi hızlı ve sorunsuz bir şekilde açıp kapatabilmelidir. Pergola tente üzerinde uzaktan kumanda veya otomasyon sistemleri gibi pratik özellikler de düşünülmelidir. Bu, kullanımı daha kolay ve konforlu hale getirebilir.

 Tenteks Motorlu Pergola Montajı

Otomatik motorlu tente sistemini, mimaride gelişen güncellemelerle birlikte AR/GE çalışmalarımız sonucunda bioklimatik mimarisinin modern çizgileri geliştirerek Skytek (bioklimatik) ürünümüzü tasarladık. Bu sayede geniş ürün yelpazemiz ile motorlu otomatik tente modellerinde sektöre yön verirken her ülkeden her müşterinin ihtiyaçlarına cevap vererek motorlu pergola tente sistemlerinde 56 ülkeye ihracat kapasitesine ulaştık. Ürünlerimiz birinci sınıf ham maddeden üretilerek kolay ve hızlı montaja uygun tasarımı ve tümüyle demonte bir yapıya sahip olması yönünden de teknik bir ayrıcalık sağlar.

Motorlu Pergola Tente Fiyatları

Sektörde 30 yılı aşkın bilgi ve donanıma sahip firmamız, satış öncesi ve sonrası çözüm ortağınız olmayı taahhüt ederken kalite anlayışından hiçbir suretle ödün vermez.  Motorlu Pergola Tente Fiyatlarına bakıldığında yüksek kalite ve uygun fiyat anlayışı göze çarpmaktadır. Kullanım alanlarınıza göre Cafe – Restaurant Motorlu Pergola Tente ürünleri için belirttiğiniz ölçülere yönelik sektör fiyatları çerçevesinde özel iskonto oranları dahil edilerek en doğru ve makul fiyatlandırma yapılmaktadır. Ayrıca özel tasarım tente ve Tenteks Motorlu Pergola Montajı kolaylığı ve sunduğu teknik destek hizmeti müşteriler için diğer bir ayrıcalıktır.

Skyteks Bioklimatik✅Fiyat Teklifi Alın
Özel Tasarım✅Size Özel Teklif

 

Motorlu Otomatik Pergola Tente Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Motorlu Otomatik Pergola Tentelerin Garanti Süresi Ne Kadardır?

Ürettiğimiz tente modellerinde sistem işlevselliği, oluşabilecek fiziki olumsuzluklara karşı 5 yıl garanti kapsamındadır.

  • Motorlu Otomatik Pergola Tenteler Hava Koşullarına Karşı Ne Kadar Dayanıklıdır?

Motorlu otomatik pergola tenteler kullanılan malzeme kalitesi ve sistemin temiz kullanılmasına yönelik uzun yıllar kullanılabilir. Sistemin temizliği ve bakımı yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilir. 

 

1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right