RTS 1600 | Raylı Tente Sistemi | Tenteks | 444 7 857

RTS 1600 Raylı Tente

Tenkteks » Hareketli Tavan Sistemleri » RTS 1600 Raylı Tente
1600 raylı tente

Motorlu tente sistemlerinden RTS 1600 sistemi tüm hava şartlarında kolaylıkla kullanılabilen özel bir tente sistemidir. RTS 1600 motorlu tente sistemi uzun ömürlüdür ve her türlü mekanda çözüm olarak kullanılabilir.

RTS 1600 motorlu tente sistemi işletme, otel, kafe ve restoranların dış mekanlarında kullanılabildiği gibi konutların bahçe ve teraslarında da her mevsim kullanılabilmektedir.
RTS1600 serisi ray profilimiz 140mm x 100mm ebadında ve metrede 7850 gr. ağırlığındadır. Ray profili hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 10 metre açılıma kadar kullanılabilecek
mukavemete sahiptir.

Yağmur oluğu profilimiz 160mm x 170mm ebadında ve metrede 5800 gr. ağırlığındadır. Yağmur suyunu toplayarak alt kısmına bağlanan dikmeler ile suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da tenteye mukavemet kazandıran bir unsurdur. Profil üzerindeki kanallar sistemin demonte uygulanabilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Ön dikme profilimiz 125mm x 125mm ebadında ve metrede 4350 gr. ağırlığındadır. Yağmur oluğu profilinin alt kısmındaki kanallara montesi yapılır ve yağmur suyunun tahliyesini yapar. Profildeki kanallar sistemin demonte olmasını ve vida yoğunluğunun gizlenmesini sağlar. Tente kumaşının ön ve arka kısmında kullanılan gerdirme profili 1800 gr. ağırlığındadır. Motordan gelen güç ve kendi mukavemetiyle tente kumaşını maksimum gerdirerek ön ve arkaya taşınmasını sağlar. Ayrıca kumaş gövde profilimiz 1000 gr. ağırlığındadır. Bu profiller projelere göre belirli aralıklarla kullanılarak sistemin taşıyıcı gücünü arttırmaktadır.

Kiriş profili 135mm x 30mm ebadında ve metrede 1745 gr. ağırlığındadır. Cam kayıt profili 150mm x 50mm ebadında ve metrede 2150 gr. ağırlığındadır. Diğer cam kayıt profili 120mm x 60mm ebatında ve metrede 1900 gr. ağırlığındadır.

Raylı otomatik tente sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını belirleyebilirsiniz . Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanımı olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Sıkışma önleme özelliği herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir, teknik bir problem değildir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar.

Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHZ), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir. (r20/17 psf) Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü, radyo alıcılı dimmer (Led ışığı kısma özelliği) ve diğer ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle tentenizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz. Bulunduğunuz yer biraz fazla sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Kumandanızdan tek tuş ile ledlerinizi ister kısın ister çoğaltın yada kapatın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız: Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgar veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez. B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

Kumanda

Raylı otomatik tente sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını belirleyebilirsiniz.

Otomasyon

Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü, radyo alıcılı dimmer (Led ışığı kısma özelliği) ve diğer ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle tentenizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz

Bulunduğunuz yer biraz fazla sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Kumandanızdan tek tuş ile ledlerinizi ister kısın ister çoğaltın yada kapatın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız: Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgar veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez.

Akıllı Ev

B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

Somfy Connexoon ile iOS ve Android akıllı telefon sistemleri sayesinde uzaktan bağlanarak sistemlerinizi yönetebilirsiniz.

 • (C) Cephe

  1-Modül | 150cm → 400cm
  2-Modül | 401cm → 800cm
  3-Modül | 801cm → 900cm
  3-Modül | 901cm → 1100cm
 • (A) Açılım

  1-Modül | 100cm → 1000cm
  2-Modül | 100cm → 1000cm
  3-Modül | 100cm → 850cm
  3-Modül | 100cm → 700cm
 • (H) Yükseklik

  1-Modül | 230cm
  2-Modül | 230cm
  3-Modül | 230cm

Teknik Özellikler

RTS1600 Ray Profili

RTS1600 serisi ray profilimiz 160 mm x 125 mm ebadındadır. Bu profil metrede 7850 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profili hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 10 metre açılıma kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

Yağmur Oluğu / Dere

RTS1600 serisi yağmur oluğu profilimiz 160mm x 170mm ebadındadır. Bu profil metrede 5800 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Bu profil yağmur suyunu toplayarak alt kısmına bağlanan dikmeler ile suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da tenteye mukavemet kazandıran bir unsurdur. Profil üzerindeki kanallar sistemin demonte uygulanabilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Dikme Profili / Ön Ayak

RTS1600 serisi ön dikme profilimiz 125mm x 125mm ebadındadır. Bu profil metrede 4350gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Yağmur oluğu profilinin alt kısmındaki kanallara montesi yapılır ve yağmur suyunu zemin seviyesine indirerek tahliyesini yapar. Dikme profili içindeki kanallar sistemin demonte olmasına yardımcı olmaktadır, ayrıca vida yoğunluğunun gizlenmesi için tasarlanmıştır.

Kumaş Profilleri

Raylı tente kumaş gerdirme profilimiz 1800 gr. ağırlığında gelmektedir. Tente kumaşının ön ve arka kısmında kullanılan bu profilimiz motordan gelen güç ve kendi mukavemet gücü ile tente kumaşını maksimum gerdirerek ön ve arkaya taşınmasını sağlar. Ayrıca kumaş gövde profilimiz 1000gr. ağırlığındadır. Bu profiller projelere göre belirli aralıklarla kullanılarak sistemin taşıyıcı gücünü arttırmaktadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profilimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.

Kiriş ve Cam Kayıt Profilleri

RTS1600 serisi kiriş profili 135mm x 50mm ebadındadır. Bu profil metrede 1745gr. ağırlığındadır. Cam kayıt profili 150mm x 50mm ebadındadır. Bu profil metrede 2150gr. ağırlığındadır. Diğer cam kayıt profili 120mm x 60mm ebadındadır. Bu profil metrede 1900gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profilimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.

1 Step 1
Size özel teklifimiz için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bayimiz olmak ister misiniz?

Ürünlerimiz ülkenizde size emanet

Kolay Montaj

Hızlı Teslimat

Satış Sonrası Destek

3D Tasarım Desteği

Tenteks Garantisi*

Uluslararası Sertifikalar

Eğitim Desteği

Dijital ve Reklam Desteği

1 Step 1
Bayimiz olmak için lütfen formu doldurunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right