E-KATALOG

RTS 1400

Raylı tente, özel bir gergi sistemi ile çalışan ve her türlü hava koşulunda kullanılabilen dayanıklı bir sistemdir. Uzun ömürlü olan ve her mekana uyum sağlayabilen bir yapıdadır. Raylı tente kullanım alanı olarak; cafe ve restaurantların dış mekanlarında, konutların bahçe ve teraslarında her mevsim rahatlıkla kullanım imkanı sağlar.

Raylı tente sistemleri, üç katmanlı kumaşı sayesinde yazın sıcaktan ve güneşin zararlı ışınlarından, kışın ise yağmurun ve olumsuz hava şartlarının etkisinden korur. Raylar ve yürüyen aksamlar ses çıkarmaz ve bakım gerektirmez. Uzaktan kumanda ile yönetilen raylı tente açılıp kapanma özelliğiyle çok pratiktir.

Raylı tente modelinin çevresine çeşitli kapama sistemleri uygulayarak tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir. Böylece mekanınız yazın sıcaklarında tamamen açık bir ortam olurken kışın zor hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam halini alır ve dış mekan keyfini size 4 mevsim sunar.

Raylı otomatik tente sisteminin hareketini sağlayan motor Alman Becker ve Fransız Somfy marka olup uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İleri teknoloji ürünü kumandalar sayesinde dijital ekrandan hareketlerinizi takip edebildiğiniz gibi, tentenizin ne zaman açılıp kapanacağını belirleyebilirsiniz . Merkezi çalışma sistemi rölesi kullanımı olmaksızın paralel bağlanabilme özelliği ve alıcı entegre edilerek kablosuz kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Sıkışma önleme özelliği herhangi bir engelle karşılaşıldığında sistemi otomatik olarak durdurur. Bu bir güvenlik özelliğidir, teknik bir problem değildir. Yüksek tork (120Nm) özellikleriyle raylı tente ürününde maksimum gerdirme sağlar.

Diğer radyo frekans düzeyleri ile karışmayan (868 MHZ), basit kanal seçimi ve kolay kullanım özelliği sağlayan kumanda sistemine sahiptir. (r20/17 psf) Becker ve Somfy motorların tam otomasyon sağlayan rüzgar sensörü, güneş sensörü, radyo alıcılı dimmer (Led ışığı kısma özelliği) ve diğer ürünleri de mevcuttur. Bu opsiyonel ürünlerle tentenizde tam otomasyona sahip olabilirsiniz. Bulunduğunuz yer biraz fazla sıcak olursa, uzaktan kumandanın düğmesine dokunarak rahatça tentenizi açın. Kumandanızdan tek tuş ile ledlerinizi ister kısın ister çoğaltın yada kapatın. Akıllı kontrol üniteleri ile her türlü hava koşuluna karşı donanımlısınız: Bulutlu gökyüzü, çıkan rüzgar veya aniden bastıran bir sağanak durumunda tenteniz ne yapılması gerektiğini kendiliğinden bilir. Bu özelliklerle tente sisteminiz zor hava koşullarında zarar görmez. B-Tronic tabletle herşey çok kolay. B-Tronic tabletle evinizdeki ve iş yerinizdeki tenteleri, Becker otomatik panjurları, Becker otomatik perdeleri, Becker alıcılı tüm prizleri, Becker alıcılı tüm ışıklarınızı, KNX tabanlı tüm cihazları (Klima, Kombi vs.) internetinizin olduğu her yerden cepten, tabletten veya laptoptan açıp kapatarak kontrol edebilirsiniz.

 • (C) Cephe

  1-Modül | 150cm → 400cm
  2-Modül | 401cm → 800cm
  3-Modül | 801cm → 900cm
  3-Modül | 901cm → 1100cm
 • (A) Açılım

  1-Modül | 100cm → 800cm
  2-Modül | 100cm → 800cm
  3-Modül | 100cm → 650cm
  3-Modül | 100cm → 500cm
 • (Y) Yükseklik

  1-Modül | 230cm
  2-Modül | 230cm
  3-Modül | 230cm

Teknik Özellikler

RTS1400 Ray Profili

RTS1400 serisi ray profilimiz 140 mm x 100 mm ebadındadır. Bu profil metrede 6250 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Ray profili hiçbir çelik ya da germe takviyesi olmadan 8 metre açılıma kadar kullanılabilecek mukavemete sahiptir.

Yağmur Oluğu / Dere

RTS1400 serisi yağmur oluğu profilimiz 160mm x 170mm ebadındadır. Bu profil metrede 5800 gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstrüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Bu profil yağmur suyunu toplayarak alt kısmına bağlanan dikmeler ile suyun tahliyesini yapar. Ayrıca ön kiriş olarak da tenteye mukavemet kazandıran bir unsurdur. Profil üzerindeki kanallar sistemin demonte uygulanabilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Dikme Profili / Ön Ayak

RTS1400 serisi ön dikme profilimiz 125mm x 125mm ebadındadır. Bu profil metrede 4350gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profillerimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur. Yağmur oluğu profilinin alt kısmındaki kanallara montesi yapılır ve yağmur suyunu zemin seviyesine indirerek tahliyesini yapar. Dikme profili içindeki kanallar sistemin demonte olmasına yardımcı olmaktadır, ayrıca vida yoğunluğunun gizlenmesi için tasarlanmıştır.

Kumaş Profilleri

Raylı tente kumaş gerdirme profilimiz 1800 gr. ağırlığında gelmektedir. Tente kumaşının ön ve arka kısmında kullanılan bu profilimiz motordan gelen güç ve kendi mukavemet gücü ile tente kumaşını maksimum gerdirerek ön ve arkaya taşınmasını sağlar. Ayrıca kumaş gövde profilimiz 1000gr. ağırlığındadır. Bu profiller projelere göre belirli aralıklarla kullanılarak sistemin taşıyıcı gücünü arttırmaktadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profilimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.

Kiriş ve Cam Kayıt Profilleri

RTS1400 serisi kiriş profili 135mm x 30mm ebadındadır. Bu profil metrede 1745gr. ağırlığındadır. Cam kayıt profili 150mm x 50mm ebadındadır. Bu profil metrede 2150gr. ağırlığındadır. Diğer cam kayıt profili 120mm x 60mm ebadındadır. Bu profil metrede 1900gr. ağırlığındadır. Yüksek alaşımlı ekstürüzyon profilimizin hammaddesi T5 6063 alüminyumdur.

  WeCreativez WhatsApp Support
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com